"Dnes o půl čtvrté odpoledne jsme přijali oznámení o střetu osobního vozidla s vlakovou soupravou na přejezdu P7541 mezi obcemi Hraničné Petrovice a Moravský Beroun. Devětapadesátiletý řidič vozidla VW Tiguan přejížděl železniční přejezd ve chvíli, kdy přes něj projížděl osobní vlak č. 3555 se třemi vagony," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Hasiči zraněného muže vyprostili.

"U dopravní nehody osobního vlaku s vozidlem na železničním přejezdu poblíž Domašova nad Bystřicí zasahovaly profesionální a dobrovolné jednotky. Vyprostili jsme zaklíněného řidiče s poranění v oblasti hlavy a předali do péče ZZS," sdělil mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

 

Muž byl stabilizovaný.

"Muž měl těžké poranění s poruchou vědomí. Zraněného muže jsme stabilizovali a předali na urgentní příjem FN Olomouc," uvedla mluvčí krajské záchranky Lucie Urbanová.

Další zranění nebyli.

"Řidič jel ve vozidle sám a při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl transportován do FNOL. Ve vlaku se nenacházeli žádní cestující. Strojvůdce vlaku zraněn nebyl a dechová zkouška u něj byla negativní," sdělil mluvčí Hejtman.

Místo bylo přes dvě hodiny pro silniční dopravu uzavřené a policisté provoz odkláněli na komunikaci I/46, na obec Horní Loděnice. Silniční provoz byl zcela obnoven po osmnácté hodině.

Hmotná škoda po srážce osobního vozidla a vlakové soupravy byla odhadnuta na 740 000 korun. Přesné příčiny, okolnosti a souvislosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.