Letoun se ani nedostal do vzduchu, kolizi zavinilo upadlé kolo.

Nehoda se obešla bez vážnějších následků, podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka byl jen jeden pasažér lehce zraněn a ošetřen na místě. V letadle cestovali čtyři lidé.

„Letadlo jelo po rozjezdové dráze a když chtělo vzlétnout, najelo do hlíny v brázdě a upadlo mu kolo," uvedla krajská policejní mluvčí.Marie Štěrbáková.

Čtyřmístný sportovní letoun typu Rockwell Commander na vikýřovické letiště přiletěl z Jihlavy, odkud je jeho majitel.

Nehoda se podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka stala před 13 hodinou. Hasiči na místě zasahovali při menším úniku provozních kapalin.

„K pomoci si velitel zásahu povolal chemický kontejner s nádobami na přečerpání zbylého letového paliva," řekl Zdeněk Hošák. Hasiči informovali pracovníky životního prostředí o kontaminaci půdy.

Zatím není jasní, zda se jednalo o technickou závadu či chybu pilota. Podle vedoucího letového provozu vikýřovického letiště Jindřicha Zajíce se jedná o poměrně zkušeného pilota.

„Důležité je, že se nikomu nic vážného nestalo, jeden z pasažérů měl pouze rozbitý nos," konstatoval Jindřich Zajíc.

Okolnosti nehody nyní vyšetřuje letecká inspekce.

Havárie se vikýřovickému letišti roky vyhýbaly, nejtragičtější nehoda se zde stala v roce 2007, kdy se zřítilo motorové rogalo s instruktorem a jeho žákem. V jeho troskách jeden muž zahynul, instruktor o několik týdnů později na následky zranění zemřel v nemocnici.

O rok později se zhruba s padesátimetrové výšky zřítil kluzák, jeho pilot utrpěl těžký úraz.