Havárie se stala u Rymic na cestě mezi Přerovem a Holešovem.

Dva manželské páry, které v autě zahynuly, po sobě zanechaly šest dětí.

„Jeli k sestře do Holešova. Žádné bližší okolnosti tragédie ani toho, jak k ní došlo, ale nevíme. Přišel jsem při nehodě o svého bratra, sestru, švagra i švagrovou. Zůstalo po nich šest dětí, " řekl po skončení smutečního obřadu jeden z pozůstalých Tibor Lendel s tím, že děti zatím zůstanou u jeho rodiny.

Oba manželské páry žily v Přerově. 

„Chudáci děti, oba manželé měli už naštěstí dospělé dcery, takže se o ty menší děti můžou postarat," dodal další z blízkých příbuzných Michal Gábor, který přijel na pohřeb z nedalekého Holešova.

Ve smuteční síni na Městském hřbitově v Přerově jsou podobné obřady spíše výjimkou.

Ředitel Technických služeb města Přerova Radek Koněvalík ale potvrdil, že rozloučení proběhlo v důstojné atmosféře a i přes velký počet smutečních hostů nedocházelo k žádným k problémům.

„Nestává se často, že bychom byli svědky tak tragické události. Vše ale proběhlo důstojně," řekl s tím, že všechny čtyři oběti tragické nehody byly pochovány na zdejším hřbitově.

Audi se rozbilo o druhé audi

Ke srážce tří osobních aut došlo mezi Rymicemi a Němčicemi na Kroměřížsku 19. prosince krátce po poledni.

Podle policie audi se čtyřmi lidmi vjelo na rovném úseku do protisměru, kde se srazilo s automobilem stejné značky.

„Pravým bokem narazilo do přední části druhého audi," popsal nehodu policejní mluvčí Aleš Mergental.

Ve voze, který vyjel do protisměru, zemřeli čtyřicetiletý řidič, jeho o sedm let starší spolujezdec a devětatřicetiletá žena. 

„Další žena byla s těžkým zraněním letecky transportována na traumatologické centrum do Olomouce, kde svým zraněním ve večerních hodinách podlehla," uvedl již dříve mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Kromě ženy z havarovaného vozu Audi, které náraz vymrštil mimo komunikaci, byl v dalším audi zraněn i muž, jehož převezli do nemocnice.

Další lehce zraněný muž z pegueotu byl pak ošetřen na místě.

„Příčina nehody zatím není známá a bude předmětem dalšího vyšetřování, stejně jako není znám důvod, proč vjel řidič havarovaného vozu Audi do protisměru," konstatoval mluvčí Mergental.