Petr Čelada

Petra Čeladu z Jesenicka (na snímku vpravo) viděli naposledy nad ránem na pláži u jezera.

Ve vodách nákelské pískovny jej hledají policejní potápěči a potápěči hasičského záchranného sboru.

Okolí prohledávali také olomoučtí policisté a hasiči.

„Muž byl v neděli ve tři hodiny ráno naposledy viděn svými známými na pláži, odkud odešel směrem na obec Březové. Od té doby ho nikdo neviděl a nepodal žádnou zprávu," řekla policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Potápěči mají vzhledem k rozhlehlé vodní ploše velmi náročnou práci.

„Je to obrovský prostor, navíc je tu místy hloubka okolo třiceti metrů. Situaci nám bohužel neulehčuje ani to, že přesně neznáme místo, kde měl muž do vody spadnout. Je proto těžké říci, jak bude pátrání v dalších dnech pokračovat," řekl za brněnské policejní potápěče Petr Mícek.

Na pomoc byl přivolán rovněž policejní vrtulník.

„Pohřešovaného Petra Čeledu se zatím nepodařilo najít. Muž měří 162 až 165 centimetrů. Má hubenou postavu, černé vlasy a šedé oči. Bydlí v okrese Jeseník. Může se vydávat na Petra Celadu," dodala Štrbáková.

Zmizel po párty na pláži

Lidé, kteří se na pískovnu včera přijeli rekreovat, sledovali z pláží práci potápěčů s určitými obavami.

„Přijeli jsme si s dcerou zaplavat, a teď se nám do vody vůbec nechce. Před chvilkou jsme se dozvěděly, že se měl někdo v pískovně utopit. Skupinka lidí si prý na pláži v sobotu večer udělala soukromou technopárty. Slavili, popíjeli a pak se jeden z nich nad ránem ztratil. Snad ho co nejdříve najdou," doufala osmačtyřicetiletá Marie z Litovle.

Cyklisté projíždějící po nedaleké silnici zastavovali a zajímali se, proč je na březích pískovny tolik policejních a hasičských automobilů. Na spoustu dotazů teď musejí odpovídat také brigádníci, kteří v létě na pískovně pracují.

„Pořád se mě někdo z návštěvníků chodí ptát, co se stalo a zda se tady mohou lidé dál koupat. Nezbývá mi než všechny odkazovat přímo na policisty, kteří se tady pohybují. Sami o tom neštěstí žádné informace od policie nemáme," řekla Tereza Vyroubalová, která při vjezdu na pláž prodává parkovací lístky.

ROZHOVOR s policejním potápěčem o pátrání v hlubinách nákelské pískovny najdete v ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ Olomouckého deníku 9. července .