Podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka šlo o vlak EuroCity směřující ze slovenských Košic do Prahy, opět se rozjel s asi tří hodinovým zpožděním okolo osmé hodiny večerní.

„Stalo se to přibližně v 16. 20. Když vlak odjížděl z olomouckého hlavního nádraží, tak ještě v obvodu stanice došlo ke střetu s osobou, která se pohybovala v kolejišti. Provoz to zásadně neovlivnilo, stalo se to na takzvaném zhlaví, kde je víc kolejí a bylo možné, aby další vlaky mohly projíždět,“ informoval mluvčí.

Podle záchranářů šlo pravděpodobně o muže, pomoci mu však již nebylo možné.

„Řekli nám, že budeme mít zpoždění přes sto minut. Nakonec jsme ale přesedali do jiného vlaku, i tak se ale domů dostanu o tři hodiny později. Byl to nepříjemný pocit, když víte, že sedíte ve vlaku a kousek od vás někdo umírá,“ uvedla studentka, která cestovala z Olomouce do Jižních Čech.

„Nebyl to hezký pohled, hodně mě to rozhodilo. Přijížděl jsem vlakem kolem tři čtvrtě na šest do Olomouce a bylo mi divné, že několik set metrů za nástupištěm stojí slovenský rychlík a kolem něho spoustu lidí, hasičů i policistů. Zkoumali předek vlaku. O co jde, mi došlo, až když jsem za vlakem uviděl tělo přikryté bílým prostěradlem. Ještě teď mi z toho není dobře po těle,“ řekl jednadvacetiletý Štěpán Zimáček z Václavova na Šumpersku.

Další mrtvé tělo našli u Přichystalovy

Za tuto neděli to byl už třetí střet vlaku s člověkem v Olomouckém kraji.

Už okolo osmé hodiny ráno, našli strojvedoucí projíždějících vlaků v Olomouci a v Hrabišíně na Šumpersku těla dalších dvou mužů.

Zraněného v Hrabišíně objevili ve tři čtvrtě na osm, několik minut později hlásili mrtvého v Olomouci.

„Stalo se to na trati Olomouc – Prostějov, v místech ulice Rybářská – Přichystalova. Co se týká příčin, ve všech třech případech, jsou předmětem dalšího šetření,“ informoval krajský policejní mluvčí Michal Pižurin.

Dle informací záchranářů měl muž v uších mp3 přehrávač.

Muže ze Šumperska záchranáři na místě ošetřili a pak jej letecky s vážným poraněním hlavy přepravili do Fakultní nemocnice Olomouc.

„Tři lidé za den je hodně. Na kolejích nemá mimo přechod nikdo co dělat. Pokud někdo jde po kolejích a ještě má v uších přehrávač, tak si opravdu koleduje,“ doplnil náměstek ředitele krajské záchranné služby Jan Weinberg.

Petra Opletalová a ČTK