Nehoda se obešla bez zranění, provoz mezi stanicemi Olomouc hlavní nádraží a Blatec byl téměř tři hodiny omezen. Příčina srážky se vyšetřuje, řekla ČTK olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.

„Devětadvacetiletý řidič taxislužby vjel na světelnou signalizací chráněný přejezd v době, kdy se blížil vlak. Došlo k lehké srážce, řidič, který jel ve voze sám, utrpěl jen oděrky,“ popsala Vlachová. Dodala, že při dechové zkoušce nebylo u šoféra zjištěno, že by před jízdou pil alkohol. Vlak nevykolejil, nikdo z cestujících nebyl zraněn.

Podle Jana Kučery z Drážní inspekce došlo ke střetu na přejezdu bez závor, ale se světelnou signalizací.

„Ta byla v momentě srážky osobního vozu a rychlíku jedoucího z Jeseníku do Brna v chodu,“ řekl ČTK Kučera.

Dodal, že škoda na vlaku byla vyčíslena na 50.000 korun a na automobilu na 150.000 korun.

V neděli šlo v České republice o třetí nehodu na železnici. Dopoledne se na přejezdu u Jablonného v Podještědí na Liberecku střetl vlak s osobním autem.

Řidička byla jen lehce zraněna. Provoz na frekventované trati z Liberce na Českou Lípu byl obnoven ve 13:00 asi po 2,5 hodiny trvající výluce.

Nezvyklá dopravní nehoda zastavila dnes dopoledne na stejnou dobu jako u předchozí nehody provoz i na železničním přejezdu v Lounech.

Osobní auto se tam srazilo s vlakem, z místa střetu však ujelo. Řidič se později vrátil a k nehodě se přiznal. Případ vyšetřuje policie. Některé spoje nabraly velké zpoždění, jiné musely být nahrazeny a cestující byli nuceni přestupovat.