Proč řidič sjel ze silnice a čelně narazil do stromu, zjišťuje policie.

Ve šternberské nemocnici byli ošetřeni čtyři pacienti.

„V nemocnici zůstává jedna žena, která ale není v ohrožení života,“ uvedla mluvčí nemocnice Lucie Drahošová.

Dva zranění zůstávají v péči olomoucké fakultní nemocnice.

„Čtyři pacienty jsme ošetřili ambulantně na místě, dva pak byli převezeni na jednotku intenzivní péče, ještě stále jsou v péči lékaře,“ sdělil Monika Jeřábková, tisková mluvčí nemocnice.

Nehoda autobusu u Hraničných Petrovic
Autobus u Šternberka narazil do stromu, jedenáct zraněných

Jedna pacientka, kterou přijalo oddělení porubské fakultní nemocnice v Ostravě, je podle mluvčí Nadi Chattové ve stabilizovaném stavu.

Zraněno bylo všech deset cestujících a řidič autobusu, který jel ze Šternberka do Města Libavá. Čtyři zranění pocházejí z Domašova nad Bystřicí, včetně řidiče. Místní jej už zahlédli a hovořili s jeho příbuznými. Všechny zajímalo, jak se mu daří.

„Je moc dobře, že už je doma a všem přeji, ať se brzy zotaví. Na tu hrůzu to snad dopadlo ještě dobře. Taky jsme rádi, že jsou prázdniny, protože autobusem jezdí děti ze školy a nechci ani domýšlet následky…,“ reagovala starostka obce Lucie Menšová.

Místní i přespolní řidiči spekulují, co se mohlo stát, že řidič vyjel ze silnice, zda se vyhýbal překážce nebo se mu případně udělalo špatně.

„Jen se spekuluje, nikdo nic neví. A ptát se nebudeme. Zrovna je tady paní od řidiče a je z toho všechno nešťastná. Pláče. Hlavní věc, že to všichni přežili,“ uzavřela prodavačka z místní samoobsluhy.

Příčinu nehody vyšetřuje policie. Alkohol na místě vyloučila.

„V současné době jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Obviněný zatím nikdo nebyl,“ sdělila policejní mluvčí Irena Urbánková. (lub,tau)

Nehoda zavřela dálnici, bouralo se i na objezdu
Nehoda zavřela dálnici, bouralo se i na objezdu