Pacient ale po několika hodinách zemřel.

Neštěstí se stalo kolem 10. hodiny v domě nedaleko kostela v Maršíkově na Šumpersku.

Kromě zdravotníků na místo vyrazilo několik hasičských jednotek, včetně olomoucké, která na místo přijela se speciálním technickým kontejnerem.

„Muž byl zasypán ve sklepě po pádu stropu. Vyprostili jsme ho pomocí hydraulického zařízení a předali ve vážném stavu záchranářům," uvedl mluvčí Krajského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Podle náměstka krajské záchranné služby Jana Weinberga byl muž přepraven do fakultní nemocnice na umělé plicní ventilaci.

„Utrpěl závažná poranění obličejové části hlavy, pánve, hrudníku a končetin, v souvislosti se zraněními došlo také k masivnímu vnitřnímu krvácení. Bohužel přes péči specialistů zemřel na operačním sále," uvedl mluvčí olomoucké nemocnice Egon Havrlant.

Okolnostmi úrazu se nyní také zabývá policie. „Vyšetřování je na začátku, hovořit o porušení bezpečnostních předpisů je zatím předčasné," informoval krajský mluvčí policie Josef Bednařík.

Podobný případ na jaře 

Na Šumpersku se podobný případ stal letos v dubnu, kdy v Mohelnici byli při pracích ve sklepě domu v centru města zavaleni jílem dva dělníci.

Po vyproštění je vrtulník a sanitka přepravily do olomoucké fakultní nemocnice. Případ vyšetřovala policie pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, ale věc nakonec odložila.

Bylo zjištěno pochybení ze strany pracovníků, kteří sundali bednění. To tam ale přitom mělo být, věc si přebral bezpečnostní technik firmy," sdělil mluvčí policie Bednařík.

Vážnější úraz se ale stal před časem ve Vidnavě, kdy se na tamního občana zřítila zeď v areálu bývalé šamotárny. Do bývalé fabriky se tehdy muž vydal pravděpodobně krást kovy, zraněním po pádu zdiva na místě podlehl.