Cesta byla ve směru Ostrava-Olomouc uzavřena zhruba do 17. hodiny. Řidič musel do nemocnice.

Cisterna sjela do příkopu a mléko z ní částečně vyteklo.

„Podle dostupných situací by to mělo být asi 15 kubíků mléka, tedy polovina převáženého nákladu,“ řekla Vladimíra Hacsiková, mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Hasičské jednotky, které na místě nehody zasahovaly, se vrátily na základnu. Posléze k cisterně přijeli pracovníci životního prostředí a majitel firmy a rozhodli o dalším postupu.

Okolo 9. hodiny se k nehodě vrátili hasiči, aby přečerpali uniklé mléko z jímek do připravené nádoby.

Devětapadesátiletý řidič podle dostupných informací sjížděl z dálnice a se soupravou vyjel se soupravou mimo silnici a převrátil se.

„Vozidlo zablokovalo oba jízdní pruhy ve směru na Olomouc a přívěs zůstal v příkopě. Řidič se na místě podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní,“ vysvětlil komisař Libor Hejtman z krajského ředitelství policie ČR.

Nehoda komplikovala dopravu na dálnici.

„Po dobu šetření nehody je uzavřen sjezd z dálnice D35 na 281 km (EXIT Přáslavice). Nájezd na dálnici ve směru od Olomouce byl sveden do jednoho pruhu,“ popsal dopoledne situaci Libor Hejtman.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní z Velké Bystřice. Kromě nich byla povolána do služby i záchranná služba, která řidiče kamionu musela odvézt do nemocnice.