„Řidič jel s Fiatem Punto od Duban na Smržice. Po projetí pravotočivé zatáčky vyjel z dosud nezjištěných příčin s vozidlem mimo komunikaci a se čelně srazil se stromem. Vozidlo se po nárazu vznítilo a řidič zůstal zaklíněn uvnitř,“ popsala nehodu prostějovská policejní mluvčí Eva Čeplová.

Ještě před příjezdem hasičů se auto snažili uhasit náhodní svědkové. „Lidé se snažili, ale nemohli nic moc udělat,“ prohlásil hasičský mluvčí Zdeňek Hošák. Na místě zasahoval kromě hasičů i lékařský vrtulník, člověka za volantem se však zachránit nepodařilo.

„K nehodě jsme se dostali krátce před hasiči. Auto bylo zcela zničené a v plamenech,“ popsal situaci na místě mluvčí krajských záchranářů Jan Weinberg. Hasičům se sice podařilo oheň rychle zlikvidovat, z vraku však vyprostili už jen torzo těla.

„Nařídili jsme pitvu, otázka je, jaký bude její výsledek. Na místě nebylo možné s jistotou určit ani to, zda se jednalo o muže, nebo o ženu. Nejspíš to byl ale mladý muž,“ konstatoval Weinberg. Podle záchranářů řidič zemřel už při nárazu, auto totiž bylo úplně rozbité. (pam)