Kolem půl osmé se tam srazilo nákladní auto, sanitka zdravotní služby se dvěma pacienty a osobní vozidlo, dvě osoby se zranily.

„Podle prvotních informací mělo osobní vozidlo, které jelo ve směru od Pňovic, dostat z prozatím přesně nezjištěných příčin smyk a střetnout se s protijedoucím nákladním vozidlem, které převáželo makadam,“ informovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Doplnila, že nákladní vozidlo po nárazu přejelo do protisměru, kde se střetlo se sanitním vozem Dopravní zdravotní služby. 

„Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, řidiče osobního vozidla a jednoho z převážených pacientů. Alkohol byl jak u řidiče nákladního vozidla, tak i řidiče dodávkového vozidla vyloučen orientačními dechovými zkouškami. U řidiče osobního vozidla nemohla být dechová zkouška, vzhledem k jeho zraněním provedena, byl nařízen  odběr krve v nemocnici,“ doplnila mluvčí.

Mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková doplnila, že uvnitř osobního vozidla zůstala zaklíněná osoba, kterou hasiči pomocí vyprošťovacího zařízení vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby.

Na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby.

Komunikace je aktuálně v místě nehody uzavřena v obou směrech a provoz je řízen policisty. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako to, co nehodě předcházelo a výše vzniklé škody, jsou v šetření.