„Mladík se během noční procházky po mostě Komenského v Olomouci předváděl před dvěma ženami a do řeky skočil sám, řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Hlídka městské policie, která se posléze muže pokusila zachránit, zasahovala před půl druhou hodinou v noci u drobného dopravního přestupku u Vojenské nemocnice na ulici Pasteurova.

„V tomto okamžiku přišel za strážníky muž a oznámil jim, že z Komenského mostu skočil do řeky neznámý mladík," objasnila tisková mluvčí městské policie Olomouc Magda Václavíková.

Policisté se okamžitě přesunuli k místu incidentu. V době jejich příjezdu byl muž ve vodě, ale při vědomí.

„Policisté chtěli mladíka vytáhnout a vyzývali ho, aby připlaval blíže ke břehu. Ten však nereagoval a začal klesat pod hladinu. Jeden ze strážníků si urychleně odložil služební zbraň a bundu a skočil pro něj do vody," dodala k zásahu Magda Václavíková. Asi dvacet minut po tonoucím pátral, ale už ho nenašel.

Podchlazený strážník poté sám doplaval ke břehu a přivolaný hasičský sbor mu poskytnul na zahřátí několik dek.

„Hasiči okamžitě spustili na vodu člun a řeku prohledali od mostu u Bristolu až po první železniční most nedaleko Tržnice. Žádnou osobu v řece nenašli, a proto se po dohodě s policií vrátili ve tři hodiny ráno zpět na základnu," uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Vladimíra Hacsiková.

„Koryto řeky během noci a dopoledně prohledávali policejní potápěči, kteří tělo v sobotu v 11:50 objevili. Více informací o případu poskytne až nařízená zdravotní pitva" informoval Josef Bednařík.

Autor: Kristýna Kovaříková