Fabia se třemi mladými u odstavné plochy vyletěla ze silnice a rozbila se o parkující kamion.

„Vůz Škoda Fabia jedoucí ve směru od Lipiny na Šternberk ze zatím přesně nezjištěných příčin vyjel mimo silnici. Přejel přes travnatou plochu na odstavné parkoviště a narazil do zaparkovaného nákladního vozidla, jehož řidič spal v kabině. Osmnáctiletý řidič fabie utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ popsala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Dva spolujezdci ve věku osmnáct a sedmnáct let byli s vážnými zraněními přepraveni do nemocnice. 

"U řidiče automobilu musel lékař na místě konstatovat smrt, vzhledem k poraněním neslučitelných se životem. Další dva spolujezdci - muži, utrpěli těžká poranění, tzv. polytrauma," sdělila mluvčí záchranné služby Lucie Urbanová.

Oba vážně zraněné mladíky museli záchranáři ještě před převozem do nemocnice napojit na umělou ventilaci. 

"Ihned po vyproštění z vozidla provedli záchranáři imobilizaci pacientů pomocí celotělových vakuových matrací. Lékaři je vzhledem k neefektivnímu dýchání a hlubokému bezvědomí museli zaintubovat a převést na umělou plicní ventilaci," popsala mluvčí Urbanová.

Při nehodě zasahovali také profesionální hasiči ze Šternberka a Olomouce.

„Pomocí hydraulických nástrojů jsme odstranili dveře i dělící sloupek a jednu ze sedaček. Poté jsme je na páteřní desce vyprostili ven a společně se záchranáři zdravotnické záchranné služby jsme zahájili resuscitaci. Následně jsme záchranářům asistovali při transportu zraněných do sanitních vozidel,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Za pomoci navijáku technického speciálu pak hasiči vytáhli vrak osobního automobilu zpod kabiny nákladního vozidla. Místo nehody zabezpečili proti vzniku požáru, zajistili uniklé provozní kapaliny a postarali se o úklid vozovky.

Okolnosti a příčiny nehody policisté stále prověřují.