Řidič skútru i přes veškerou snahu záchranářů, kteří na místě bojovali o jeho život, zemřel.

V nemocnici skončil nezletilý spolujezdec motocyklisty, jeho zranění by naštěstí neměla být vážná.

Nehoda v ranní špičce zkomplikovala dopravu na křižovatce a městském okruhu směrem k třídě Svornosti. Provoz na místě usměrňovali policisté.

„Dnes před 7. hodinou jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na křižovatce olomouckých ulic Pražská a třída Míru. Při nehodě došlo ke střetu osobního motorového vozidla s motocyklem, přičemž jedna ze zúčastněních osob i přes veškerou snahu záchranářů svým zraněním na místě podlehla,“ sdělila Deníku policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Ani torakotomie nepomohla

Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje bylo na linku 155 hlášeno jedno těžší zranění.

„Po příjezdu posádky na místo bylo vyhodnoceno, že u řidiče skútru došlo k zástavě oběhu a byla tak nutná resuscitace. Z důvodu možné traumatické zástavy a poranění hrudníku bylo přistoupeno i k takzvané torakotomii a zajištění dýchacích cest s následným převedením na umělou plicní ventilaci,“ popisovala Lucie Urbanová.

Muže středního věku se i přes veškerou snahu lékaře a záchranářů nepodařilo zachránit a svým těžkým zraněním podlehl.

Zraněn byl i nezletilý spolujezdec ze skútru. Naštěstí lehce.

„Operační středisko tak na místo události vyslalo další posádku, která chlapce po základním ošetření a stabilizaci zdravotního stavu převezla do Fakultní nemocnice Olomouc na oddělení urgentního příjmu s úrazem dolní končetiny,“ doplnila Urbanová.

Zablokovaný průtah

Přesné příčiny a okolnosti, za kterých k dopravní nehodě došlo, policie prošetřuje.Na místě tragické bouračky zasahovali hasiči, kteří nejprve asistovali zdravotnické záchranné službě.

„Zajistili jsme místo proti vzniku požáru a úklid vozovky,“ dodala mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Nehoda v ranní špičce citelně zkomplikovala provoz na rušné křižovatce a zablokovala dopravu na okruhu směrem ke třídě Svornosti.

„Po nějakou dobu byla uzavřena silnice na ulici Foerstrova, od křižovatky směrem na třídu Svornosti a provoz v tomto místě usměrňovali policisté,“ uvedla mluvčí.