"K nehodě došlo kolem půl desáté na silnici mezi obcemi Zavadilka a Štarnov na Konicku,"informovala krajská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Dostal smyk a přejel do protisměru

"Dle doposud provedeného šetření jel mladý 18letý řidič ve vozidle Škoda Octavia a na mokré vozovce z doposud neustanovené příčiny, po projetí mírné pravotočivé a následné mírné levotočivé zatáčky, se vozidlo dostalo do smyku a přejelo do protisměru," sdělila podrobnosti policejní mluvčí Miluše Zajícová.

V danou chvíli jela v opačném směru Škoda Rapid. Došlo ke střetu obou rychle jedoucích vozidel a k těžkým zraněním tří lidí.

Transport do nemocnice nepřežil

"Mladý řidič bohužel na následky svých zranění během leteckého transportu do nemocnice zemřel. Zranění utrpěl i řidič ve středních letech a jeho mladá spolujezdkyně z druhého vozidla," doplnila Zajícová.

Oba zranění byli převezeni rychlou zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice na ošetření.

Policisté tragickou nehodu dále šetří

"Tato závažná událost je nadále v prověřování a byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," uzavřela Zajícová.

close V sobotu dopoledne došlo k tragické nehodě mezi Štarnovem a Konicí. 18letý mladík čelní střet nepřežil. 22.6. 2024 info Zdroj: Deník/- Policie ČR zoom_in V sobotu dopoledne došlo k tragické nehodě mezi Štarnovem a Konicí. 18letý mladík čelní střet nepřežil. 22.6. 2024

Vybrali jsme pro vás: