K tragické události došlo v neděli 14. listopadu na silnici II. třídy v katastru obce Kožušany v těsné blízkosti dálničního exitu na D35.

Rychle jedoucí octavia tam postupně narazila do tří dalších aut. Srážku nepřežili dva mladí muži v octavii a žena ve fabii, se kterou se jejich vůz čelně srazil. Podle policistů je viníkem neštěstí dvacetiletý šofér octavie, který při havárii se spolujezdcem zemřel. 

Místo tragické hromadné nehody u olomouckých Nemilan, po které v neděli 14. listopadu vyhasly tři lidské životy. 16.11. 2021
U Nemilan zemřeli dva mladíci a žena, na místě tragédie hoří svíčky

"Z provedeného šetření vyplynulo, že řidič vozidla Škoda Octavia jedoucí od Kožušan na Olomouc měl výrazně překročit nejvyšší povolenou rychlost mimo obec," informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová s tím, že v důsledku toho mělo dojít ke střetu s automobilem Ford Galaxy, za jehož volantem seděla jednatřicetiletá žena.

"Ta se svým vozidlem v dané křižovatce odbočovala, po předchozím sjezdu z dálnice od Ostravy, vlevo, ve směru na Olomouc. Po kolizi vyjel Ford mimo vozovku a škodovka pokračovala dále v jízdě. V průběhu ní se dostala do protisměru, kde se měla čelně střetnout s osobním vozidlem Škoda Fabia a dále i s automobilem BMW," dodala podrobnosti policejní mluvčí.

Obě vozidla, Škoda Fabia i BMW, jela ve směru od Olomouce na Kožušany.

Nehoda si vyžádala celkem tři úmrtí a zranění řidiče vozu Škoda Fabia.

"O život přišel dvacetiletý řidič vozidla Škoda Octavia spolu se svým o dva roky starším spolujezdcem a pětapadesátiletá spolujezdkyně jedoucí v automobilu Škoda Fabia. Alkohol i drogy za volantem byly u všech řidičů vyloučeny," přidala další informace Petra Vaňharová.

Tragická srážka citroenu a octavie u Střílek, 19. dubna 2022
Tragédie u Střílek: mladá žena nepřežila, dalších pět zraněných včetně dětí

Kriminalisté případ prověřovali pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Začátkem dubna byl případ ještě před zahájením trestního stíhání odložen, a to z důvodu nepřípustnosti trestního stíhání.

"Z výsledků prověřování vyplynulo, že viníkem dopravní nehody měl být právě dvacetiletý řidič vozidla Škoda Octavia, který při dopravní nehodě zemřel. To znamená, že trestní stíhání nemá být proti komu vedeno," uzavírá policejní mluvčí.