Záchranáři vyjížděli k dopravní nehodě v Litovelské ulici v Uničově před devátou hodinou ráno. „Podle prvotního zjištění řidič osobního vozidla Škoda Fabia vyjížděl z vedlejší komunikace v ulici Pod Šibeníkem na hlavní silnici a nedal přitom přednost přijíždějícímu nákladnímu vozidlu, které jelo po Litovelské ulici směrem na Střelice. Dvaaosmdesátiletý řidič osobního vozidla i přes okamžitě poskytnutou první pomoc na místě zemřel,“ sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Řidič kamionu se při nehodě nezranil, v době nehody nebyl pod vlivem alkoholu. Škoda je vyčíslena na 300 tisíc korun.

Od začátku letošního roku přišli o život na silnicích v Olomouckém kraji již tři lidé. V neděli 15. ledna havaroval na silnici mezi obcemi Olšany u Prostějova a Studenec dvaatřicetiletý řidič vozu Škoda Octavia. Podle prvotního šetření patrně nezvládl průjezd zatáčkou, vyjel mimo silnici a narazil do dvou stromů. Vážným zraněním na místě podlehl.

Ve středu 18. ledna po půl šesté večer došlo k tragické nehodě mezi nákladním automobilem a dodávkou na silnici I. třídy mezi obcemi Černotín a Milotice nad Bečvou.

Šedesátiletý šofér dodávky jel směrem na Černotín a při projíždění táhlé levotočivé zatáčky vyjel vpravo mimo silnici na odpočívadlo, kde čelně narazil do odstaveného kamionu. Přivolaní záchranáři mu už bohužel nemohli pomoci.

Řidič kamionu se při nehodě nezranil, dechovou zkoušku měl negativní. Škoda je vyčíslena na jeden a půl milionu korun.

Okolnosti tragických dopravních nehod policie stále prověřuje.