Osmačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla Citroën Jumper měl jet po silnici ve směru od Krčmaně do Kokor. Podle prvotních informací nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravní situaci před sebou a zezadu narazil do osobního vozidla Audi A3, které odbočovalo na čerpací stanici.

Při nárazu došlo k vymrštění osobního auta do protisměru, kde se střetlo s jedoucím vozidlem Škoda Kodiaq, za jehož volantem seděl třiačtyřicetiletý řidič.

„Pětapadesátiletý řidič automobilu Audi utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě, i přes veškerou snahu zdravotníků, podlehl. Zdravotnická záchranná služba si do péče převzala další dva zraněné řidiče. Jak u řidiče Citroënu, tak i škodovky vyloučila provedená dechová zkouška alkohol za volantem. Stejně dopadl i orientační test na drogy, který vyšel u obou řidičů s negativním výsledkem,“ informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Na místě zasahovala letecká záchranná služba a hasiči, celková škoda je předběžně vyčíslena na 450 tisíc korun. Řidiče nákladního vozidla policisté podezřívají ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.