Tragická nehoda se stala dopoledne u Koclířova na Svitavsku. Na místo nehody vyrazily tři posádky záchranářů a dva vrtulníky z Olomouce a Hradce Králové.

„Podle předběžných informací tři lidé přes veškerou snahu záchranářů utrpěli zranění neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Alena Kisiala. 

Na silnici se čelně srazilo BMW a audi. Jeho posádka náraz nepřežila.

"V černém audi cestovali tři mladí muži, všichni na místě po střetu zemřeli. U řidiče byla nařízena soudní pitva. Ve druhém voze jeli muž a žena, letecky byli transportováni do nemocnice," sdělila policejní mluvčí Iveta Kopecká.

Příčiny tragické nehody vyšetřují kriminalisté. Více informací k obětem vážné nehody policie zatím nebude sdělovat, podle našich informací zatím není známá ani jejich totožnost. 

Frekventovaná silnice I/35 bude podle prvních informací od policie uzavřená až do 16 hodin.

"V okolí místa tragické nehody se tvoří kolony, policie dopravu odklání. Objízdné trasy vedou v obou směrech přes Svitavy," informovala policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Svitavy jsou podle svědectví řidičů totálně ucpané.

"Vůbec sem nejezděte, kolony stojí po celém městě," ozvala se  kolony Kateřina Nová.

Do Moravské Třebové se lidé dostanou z Gajeru po úzké a klikaté okresce přes Opatovec, Dětřichov a Kunčinu.

Pro osobní auta je výhodnější nejezdit přes ucpaný Lačnov na křižovatku u Opatovce, ale vzít to na Litomyšl přes Javorník a Mikuleč. Stejně tak v opačném směru. 

Rovněž tři mrtvé si vyžádala loňská nehoda v nedaleké Litomyšli:

Nehoda se stala těsně po 10. hodině, v 10.09 k ní vyjížděli hasiči. 

Podle nepotvrzených informací se nehoda stala v polovině úseku křižovatky Spáleniště (odbočka na Koclířov) a křižovatkou na Opatov. Silnice je zde široká, ale i přes mírné oblouky svádí k vysokým rychlostem. V oblasti od rána hustě prší. Jde o nejtragičtější nehodu letošního roku v Pardubickém kraji.