Nehoda se stala ve čtvrtek 1. února krátce po šestnácté hodině na Ibsenově ulici v Olomouci.

Podle policie dosud nezjištěný řidič s blíže neustanoveným vozidlem, mělo se jednat o osobní vozidlo tmavě zelené barvy, jel od Jihoslovanské ulice ke křižovatce s ulicí Schweitzerovou, při odbočování v místě uvedené křižovatky vpravo, směrem ke křižovatce ulic Velkomoravské a Schweitzerovy.

„Řidič měl ohrozit třicetiletou chodkyni, která přecházela po přechodu pro chodce, ve směru od ulice Polské k ulici Velkomoravské a to přední částí vozidla, došlo ke střetu chodkyně a vozidla. Řidič z místa nehody ujel, aniž by učinil opatření daná mu zákonem. Chodkyně byla při nehodě zraněna,“ uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policie se proto obrací na občany, především na svědky nehody, kteří ji viděli a mohli by svými informacemi napomoci k jejímu objasnění a zjištění řidiče i vozidla, aby se se svým svědectvím a informacemi přihlásili na linku 158 nebo osobně či telefonicky kontaktovali policisty Dopravního inspektorátu Olomouc, Třída Kosmonautů 189/10 v Olomouci, na tel. 974 766 251 nebo 974 766 576.