„Podle dosavadního zjištění řidička osobního vozidla Škoda jela směrem od Zábřehu na obec Libivá. Řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze pozemní komunikace a vyjela s vozem vpravo do nezpevněného travnatého příkopu, odkud byla odhozena zpět do protisměrného jízdního pruhu, ve kterém se srazila s protijedoucí dodávkou Iveco,“ přiblížil pravděpodobný průběh nehody policejní mluvčí Libor Hejtman.

Řidička osobáku se při něhodě zranila. Dodávka po srážce skončila na střeše mimo silnici, její šofér ze zdemolovaného vozu vyvázl bez vážnější újmy. Ani jeden z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Policisté odhadli celkem škodu na 550 tisíc korun.

Nehoda u Libivé 9. dubna 2024.
Nedával pozor, u Libivé skončil ve stromě

Hlavní silnice byla kvůli vyšetřování a odstraňování havarovaných vozů do jedenácti hodin v obou směrech uzavřena. Policisté dopravu odkláněli na objízdnou trasu přes obce Květín a Křemačov. Poté bylo místo nehody průjezdné jedním pruhem a policisté zde dopravu řídili kyvadlově.

V tomto úseku mezi obchvatem Zvole a Libivou dochází k nehodám často. Hned dvě série nehod se zde staly v první polovině února a předtím v polovině loňského prosince. Tehdy dokonce šofér citroënu smetl autobusovou zastávku u odbočky na Květín.

Nehoda citroenu u Libivé, 11. prosince 2023
Šofér citroenu smetl zastávku u Mohelnice, skončil v nemocnici

Ředitelství silnic a dálnic oznámilo, že tento úsek nechá upravit. Práce by měly být provedené během následujících měsíců. Jaké práce a úpravy se zde chystají, se dozvíte ZDE.