Smyk u Podhraďáku poslal řidičku do příkopu  Nehoda v PlumlověZdroj: Policie ČR

Plumlov - Řidička smyk nezvládla. Rychlá jízda se pětatřicetileté řidičce v sobotu odpoledne vymstila. Se svou Dacií Sandero skončila v příkopu mezi Soběsukami a Plumlovem.

"Při jízdě nepřizpůsobila rychlost stavu a povaze vozovky a dostala smyk. V důsledku toho vozidlo vyjelo vlevo mimo komunikaci, kde porazilo strom a poté zastavilo. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 43 tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Její přestupek vyřešili uložením pokuty.

Řidič přežil pád stromu na střechu  Štěstí v neštěstí měl řidič Octavie, na kterého spadl strom při cestě z Nivy do Protivanova.Zdroj: Deník / - Policie ČR

Protivanov - Obrovské štěstí měl mladý řidič, který jel v neděli večer po silnici z Nivy do Protivanova. Na jeho Octavii s devětadvacetiletým mužem za volantem spadl vzrostlý smrk.

"Při průjezdu lesem mezi obcemi došlo vlivem povětrnostních podmínek k pádu vzrostlého stromu přes vozovku. Ke smůle řidiče však přímo na střechu jeho vozidla," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Řidič naštěstí vyvázl bez zranění a k úhoně nepřišly ani žádné další osoby.

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 55 tisíc korun. Po vyproštění vozidla přivolanými hasiči byla komunikace z preventivních důvodů uzavřena. K jejímu zprovoznění došlo až v pondělí okolo osmé hodiny ranní.

Strom spadl na koleje, strojvedoucí už nárazu nezabránil  

Šternberk – Počasí se podepsalo na nehodě na železnici u Šternberka, kde v sobotu večer spadl na koleje strom. Strojvedoucímu osobního vlaku, který viděl, jak se strom naklání, se už nepodařilo střetu zabránit. Ve vlaku cestovalo 30 lidí. Nikdo nebyl zraněn.

„Strojvedoucí vlakové soupravy jel ze Štarnova do Šternberka a přibližně 100 metrů před 115 kilometrovníkem uviděl, jak se nad tratí naklání strom, který následně spadl na koleje. Strojvedoucí začal ihned intenzivně brzdit, ale soupravu se mu podařilo zastavit až po 100 metrech od nárazu do stromu,“ popisoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Při nehodě, k níž došlo před půl osmou večer, nebyl podle policie nikdo zraněn. „Ve vlaku cestovalo 30 osob, které byly z vlaku evakuovány, a všechny odešly do stanice Šternberk,“ sdělil mluvčí.

Provoz na trati byl obnoven za dvě hodiny. K pádu stromu o průměru kmene 30 až 40 centimetrů došlo podle policie vlivem povětrnostních podmínek. Policisté na místě vyloučili úmyslné zavinění nehody. Škodu na vlakové soupravě odhadli na 50 000 korun.

Sypač opustil silnici a nadělal v Určicích paseku  Následky nehody vozidla zimní údržby v UrčicíchZdroj: Deník / - Policie ČR

Určice - Poškozený sloup, dům a auta. Vozidlo silniční údržby se po smyku stalo v Určicích nekontrolovatelným.

"V neděli 7. února po osmé hodině ošetřoval pracovník správy silnic s nákladním automobilem Iveco komunikaci mezi obcemi Alojzov a Určice. Při vjezdu do Určic dostal s vozidlem smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci," informoval policejní mluvčí František Kořínek.
Řidič se dokázal ještě vrátit zpět na silnici, ale neovladatelné vozidlo přejelo tentokrát za levou krajnici, kde poškodilo dva zaparkované osobní automobily.

"Poté opět přejelo komunikaci a vyjelo vpravo, kde poškodilo obrubník chodníku, sloup veřejného osvětlení a rodinný dům," doplnil Kořínek.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 345 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek vyřešili uložením pokuty.

Opilý senior skončil po pádu z kola ve vrtulníkuJednasedmdesátiletý senior skončil po pádu z kola ve Vranovicích  v olomoucké nemocnici.Zdroj: Deník / - Policie ČR

Vranovice-Kelčice - Opilý cyklista nezvládl řízení. V sobotu po patnácté hodině šlapal jednasedmdesátiletý cyklista mezi Vranovicemi-Kelčicemi a Výšovicemi.

"Senior přecenil svůj stav a schopnosti a stav komunikace naopak podcenil. Výsledkem bylo nezvládnutí řízení a pád na komunikaci. Při tom utrpěl zranění, se kterým byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění dalších osob ani ke škodě na majetku nedošlo. Roli hrál alkohol. Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnoty 1,00 a 0,96 promile alkoholu v dechu. Muž je tak pro své jednání podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu hrozí pokuta ve výši dva a půl až dvacet tisíc korun. (zv)