V sobotu 16. března u Horní Loděnice vběhl před auto srnec. Jedenapadesátiletý řidič nestačil zareagovat a zvíře srazil. Srnec uhynul, muži za volantem se nic nestalo. Škoda byla vyčíslena na 115 tisíc korun.

Ke druhé nehodě došlo tentýž den před půl sedmou odpoledne mezi Litovlí a Unčovicemi.

„Šestadvacetiletému řidiči osobního vozidla Audi vběhl náhle z levé strany do jízdní dráhy srnec. Na následky střetu zvěř uhynula. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo,“ sdělila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Škoda v tomto případě dosáhla 35 tisíc korun.

Zhruba o půl hodiny později došlo ke třetí sobotní srážce auta se zvěří, tentokrát u Bílska. Srnku nerovný souboj se Škodou Octavia, kterou řídil osmnáctiletý mladík, stál život. Řidiči se nic nestalo. Podrobil se orientační dechové zkoušce, která byla negativní. Škoda je odhadována na 35 tisíc korun.

V neděli 17. března okolo osmnácté hodiny došlo u Hněvotína ke střetu osobáku se zajícem. Ušák vběhl jedenačtyřicetiletému řidiči do cesty z pravé strany.

„Muž se mu již na tak krátkou vzdálenost nedokázal vyhnout a došlo ke střetu. Zajíc z místa utekl,“ uvedla Urbánková. Škoda se pohybuje okolo 10 tisíc korun.