Nepozornost šestadvacetiletého muže z Trutnova, který se v neděli dopoledne vypravil na chatu na Ramzové, si jen zázrakem nevyžádala žádné lidské oběti a dokonce se obešla i bez zranění.

„Řidič s vozidlem Lada Niva a přívěsným vozíkem se při přejíždění železničního přejezdu dostatečně nepřesvědčil, zda je kolej volná. V době, kdy byl v kolejišti ještě přívěsný vozík, projížděl osobní vlak s dvanácti pasažéry,“ přiblížila nehodu mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

K nehodě okamžitě vyrazili policisté, drážní inspekce a hasiči českých drah. Nehodu přijeli prošetřit i odborníci z Regionálního inspektorátu bezpečnosti železniční dopravy z České Třebové.

„Škoda na vozidle je třicet tisíc korun a na vlakové soupravě patnáct tisíc korun,“ řekl k nehodě náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

Podle výsledků šetření je vina na straně řidiče vozidla. „Jde o přejezd s výstražnými kříži. Řidič je povinen se rozhlédnout a dát vlaku přednost, což tento muž neučinil,“ dodal inspektor Kučera.

Stejný názor mají i odborníci z Regionálního inspektorátu bezpečnosti železniční dopravy z České Třebové. Vinu na straně strojvedoucího neshledali. Výsledkem srážky bylo obrovské zdržení.

„Tři vlaky byly kvůli nehodě zpožděny a tři zcela zrušeny. Jeden spoj jsme nahradili autobusem,“ řekl vrchní inspektor inspektorátu Jaroslav Lopour.