Nehoda se stala krátce před půl třetí odpoledne u Černovírského lesa na trati mezi Olomoucí a Šternberkem. Doprava na trati byla po nehodě na několik hodin zastavena.

„Dodávkové auto vjelo na nechráněný železniční přejezd právě v době, kdy se blížil osobní vlak ze Šternberka na Olomouc. Nárazem bylo vozidlo odmrštěno mimo koleje do příkopu, pod železniční val. V době nehody jeli ve vozidle tři muži,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.

Dodávka skončila po střetu s vlakem na střeše.

Jeden cestující z dodávky byl s těžkým zraněním transportován vrtulníkem do nemocnice.

„Má vážné poranění hlavy, nasadili jsme mu umělou plicní ventilaci, jeho stav byl stabilní, ale i to se může změnit,“ sdělil náměstek ředitele krajských záchranářů Jan Weinberg.

„Další ze spolujezdců pak utrpěl středně těžká poranění hrudníku a žeber, určitě má otřes mozku, byl při vědomí a rovněž jsme jej převezli do nemocnice,“ řekl Weinberg.

Řidič dodávky utrpěl jen lehká zranění, záchranáři jej odvezli do olomoucké fakultní nemocnice.

Na trati byl po nehodě přerušený provoz a zavedena náhradní autobusová doprava.

„Provoz bude obnoven zřejmě po 18. hodině.“ sdělil po páté odpoledne Jan Kučera z drážní inspekce.

"Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži, podle našeho inspektora jsou rozhledové podmínky na přejezdu vyhovující, tedy přejezd je přehledný. Příčina tedy nebude na straně železnice," uvedl Kučera.

Na vlaku podle něj vznikla škoda 150 tisíc, na autě pak 350 tisíc korun.