Divoká jízda luxusní Audi Q7 měla konec na exitu u Brodku u Prostějova - po srážce s dodávkou šofér skončil v poli a následně s želízky na rukách.

Hlídce zadržený cizinec nejen "nadýchal", ale podle testů za volant sedl také pod vlivem drog. Záhy se navíc zjistilo, že audi, které řídil, postrádá jeho majitel v Rakousku.

Nehoda superbu mezi Mostkovicemi a Smržicemi na Prostějovsku. 13.10. 2019
Superb se rozpáral o secí stroj, řidič skončil v nemocnici

Policisté vyjížděli na hlášení o kličkujícim a zběsile jedoucím audi po dálnici mezi Brnem a Olomoucí v pátek před polednem. Dálniční policisté výtečníka zachytili u Drysic a snažili se jej zastavit.

"Řidič nejprve zpomalil, ale vzápětí prudce zrychlil a sjel s vozidlem na exitu Brodek u Prostějova. Při sjezdu v pravotočivé zatáčce vyjel mimo komunikaci na travnatý pás, následně zpět na komunikaci, kde narazil do projíždějícího vozidla Iveco Daily," popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Při havárii se řidiči obou aut lehce zranili. 

Zadrženému osmadvacetiletému cizinci pak policisté naměřil 0,29 a 0,24 promile alkoholu v dechu. Test na drogy byl pozitivní na kokain.

"Policisté zjistili, že na vozidle Audi Q7 se nachází polské registrační značky, které k vozidlu nepatří. Po vozidle bylo vyhlášeno pátrání v Rakousku. Zajištěný cizinec putoval po ošetření do policejní cely," uvedl mluvčí policie.