S omezením musejí řidiči počítat na komunikaci I/46 mezi Šternberkem na Moravským Berounem.

"S přihlédnutím na klimatické podmínky a stav komunikace je tato silnice uzavřena. V uvedeném úseku stojí kamiony," popsala situaci těsně před 17. hodinou mluvčí policie Irena Urbánková. Momentálně je silnice s opatrností průjezdná pro osobní auta i kamiony, ale situace se často mění, což potvrdili i silničáři.

„Problémy jsou hlavně na silnici I/46. Čerstvý sníh zafoukává cestu, ta je obtížně sjízdná a chvílemi dokonce zcela uzavřená,“ prozradil cestmistr Antonín Snášel.

Venku jsou v dané oblasti všechny vozy, které pluží a sypou. Silničáře pravděpodobně čeká celonoční šichta v terénu.

„Uvidíme, jak se vyvine noc. Pokusíme se udržet všechny cesty sjízdné,“ slíbil řidičům Snášel. Silničáři v Olomouci večer hlásí klid.

Silnice jsou mokré a místy pokryté sněhovou kaší, dopravní komplikace ale podle dispečera Správy silnic Olomouckého kraje hlášeny nejsou. I proto se vozy postupně vrací na stanici, kde zůstávají v pohotovosti.

Dočasně uzavřen byl i úsek okolo 301. kilometru dálnice D35 ve směru z Ostravy na Olomouc. Krátce po 10. hodině oba pruhy zablokovala srážka dvou kamionů u Lipníku nad Bečvou. Před polednem se podařilo zprůjezdnit levý pruh, provoz byl v daném úseku zcela obnoven po 16. hodině.

„Řidiči převážně nepřizpůsobili jízdu stavu a povaze pozemní komunikace a povětrnostním podmínkám. Proto na ně apelujeme, aby jezdili s maximální opatrností a počítali s delším časovým dojezdem,“ varoval před nepříznivými podmínkami policejní mluvčí Libor Hejtman.

Práci měli také hasiči, v 6:46, zasahovali u nehody osobního auta poblíž obce Dubicko na Šumpersku.

„Auto sjelo do příkopy. Hasiči zajistili vozidlo proti vzniku požáru, zamezili úniku provozních kapalin a spolupracovali s policií,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková. V tomto případě nebyl nikdo zraněn.

Po 7. hodině došlo k nehodě dvou aut v Dubu nad Moravou, zraněna byla jedna osoba. Lehkým zraněním skončilo i sjetí auta do příkopu v Lipníku nad Bečvou. Dodávku u Hluchova rovněž musí tahat z příkopu, ale i když se při nehodě převrátila na bok, ke zranění osob nedošlo.

Situaci nadále sledujeme.