Čtyři auta se srazila po 16. hodině v Prostějově v Kojetínské ulici ve směru na Bedihošť. Při nehodě u benzínky Slovnaft řidič Renaultu Thalia narazil zezadu do dodávky. Ta poté najela do protisměru, kde se střetla s Landrouverem Discavery, do kterého narazila zezadu Škoda Felicia. „Silnice je průjezdná s opatrností, příčiny nehody jsou v šetření," řekla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Hromadná havárka se stejným počtem vozidel se stala i na silnici R46 před exitem na Hradec Králové. Provoz byl sveden do jednoho pruhu. Co nehodě předcházelo, policie zjišťuje. Alkohol před jízdou již u řidičů vyloučila.

Na R46 se bouralo také ve směru z Brna na Prostějov, kde se u odbočky na Výšovice srazil Ford Focus s Fiatem.

K nehodě dvou aut vyjížděli policisté i v Přerově a to na křižovatku Rokytnicí a Přerovem-Předmostím. Místo je po střetu Fordu Focus s volkswagenem průjezdné s opatrností.

Bouračka se nevyhnula ani krajskému městu. „V ulici Schweitzerova se u křižovatky u Billy srazila dvě osobních vozidla Opel Corsa a Kia Sportage. Došlo k úniku provozních kapalin. Provoz řídí policisté," sdělila policejní mluvčí.

Poslední hlášená událost se stala u Doloplaz na Olomoucku, kde auto ze zatím neznámých příčin narazilo do stromu. Stejně jako ostatní nebyl ani při této nehodě nikdo zraněn.