Policie obvinila cizince z obecného ohrožení z nedbalosti.

„Kriminalisté zahájili trestní stíhání 48letého řidiče nákladního vozidla, jako obviněného ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti,“ informoval dnes policejní mluvčí Libor Hejtman.

Muž je stíhán na svobodě. Zda jde o Poláka nebo řidiče jiné státní příslušnosti, policie odmítla sdělit. Uvedla pouze, že se jedná o cizince.

„Obviněnému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí šesti měsíců až pět let nebo zákaz činnosti,“ uvedl mluvčí.

Osobní vlak narazil do návěsu kamionu na přejezdu v Pavlovičkách před pátou hodinou. Ve vlaku cestovalo 40 lidí a zraněno bylo devět z nich.

Utrpěli jen drobná poranění a až na jednoho muže byli po ošetření v nemocnici propuštěni domů. Šedesátiletého cestujícího si nechali v nemocnici den na pozorování.

Milionová škoda na vlaku

Přejezd ve frekventované olomoucké ulici s tramvajovým provozem je zabezpečen světelnou výstražnou signalizací bez závor. Zabezpečovací zařízení podle Drážní inspekce v době nehody fungovalo.

Nehoda na několik hodin zastavila provoz na železniční trati a ochromila dopravu na silnici, která leží na hlavním tahu mezi Přerovem a Opavou.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 1, 65 milionu korun.

„Jeden milion korun na vlaku, 550 tisíc na automobilu a 100 tisíc na trati,“ informoval ve středu mluvčí inspekce Drážní inspekce Martin Drápal.