Nehoda se stala kolem půl čtvrté odpoledne za obcí Rokytnice a zavinil ji řidič terénního vozidla Mitsubishi Pajero, který při jízdě usnul za volantem.

Vůz Mitsubishi jel ve směru od Brodku u Přerova a v závěsu za ním následovalo vozidlo Renault. Z opačné strany směřoval kamion a dodávkový vůz Opel.

„Řidič vozidla Mitsubishi pravděpodobně vlivem mikrospánku přejel do protisměru a narazil do kamionu. Vzápětí došlo k hromadné srážce všech čtyř vozidel,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov utrpěl lehké zranění řidič Mitsubishi, který nehodu zavinil. Terénní vůz doslova očesal protijedoucímu kamionu levý bok, utrhl mu zadní kolo a prorazil nádrž. Z ní pak na silnici vyteklo množství nafty, na které zřejmě dostalo další vozidlo smyk.

Ještě před osmnáctou hodinou byla téměř celá silnice v místě nehody pokrytá vyteklým palivem. „Záchranka převezla řidiče terénního vozidla do přerovské nemocnice, ale víceméně na pozorování. Vážnější následky neměl,“ řekla mluvčí Sedláčková.

Ostatní řidiči vyvázli ze srážky bez zranění a předběžná škoda na všech vozidlech se odhaduje na 250 tisíc korun. Kvůli nehodě byla na několik hodin omezena doprava a řidiči museli využít objížďky přes Citov.

„Silnice je v tuto chvíli neprůjezdná, protože hasiči na místě odstraňují únik provozních kapalin,“ informovala o situaci Sedláčková.

Podle svědků může mít na nehodě podíl i to, že je kvůli uzavírce na hlavním tahu veškerá doprava svedena na staré a úzké okresní silnice.