Hned následující den po bouračce, která se stala 11. června, začali vyšetřovatelé hovořit o podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Autobus narazil do odstaveného kamionu, který částečně zasahoval do pravého jízdního pruhu dálnice. Na urgent Fakultní nemocnice Olomouc odvezly sanitky 17 lidí. Řidiče autobusu, dva trenéry z týmu 1. SK Prostějov a 14 dětí.

V současné době se zkoumá i stav autobusu a kamionu.

"K objasnění příčin nehody jsme si vyžádali znalecké posudky na technický stavu vozidel, jejichž vypracování může trvat až několik týdnů," konstatovala Irena Urbánková.

Pád mohutné větve na okraji Bezručových sadů v Olomouci, 17. 6. 2019
Šok v olomouckém parku: za školáky se zřítil kus stromu

Šofér prodělal mrtvici

"Nové informace ze strany policie nemám. Vím, že řidič prodělal těsně před nehodou mozkovou příhodu," vyjádřil se ve středu pro Deník František Konečný, majitel společnosti Autobusová doprava Konečný.

"Míru zavinění někoho z řidičů si netroufám odhadovat, vše je v kompetenci policistů," řekl.

Nejhůře nehodu odnesl řidič autobusu. Je stále hospitalizován v nemocnici.

Trenéři podle svých slov dbali na bezpečnost malých hráčů.

"Hned jak jsme do autobusu nastoupili, tak jsme děcka poslali dozadu a dohlédli, aby byly všechny připoutané," sdělil již dříve Deníku trenér Aleš Roubíček.

Srážka autobusu s kamionem na D35 u Litovle
Trenéři před nehodou přikázali dětem se připoutat. Šok byl strašný, popisovali

Další nehody autobusů

K nehodě autobusu na D35 došlo i v červnu před dvěma lety. Řidič sjel u Unčovic do příkopy a narazil do stromů podél cesty. Ve vozidle cestovalo 48 lidí, polovina z nich se zranila.

„Dvacet pacientů utrpělo lehká zranění, čtyři středně těžká v podobě zlomenin, poranění hrudníku a obličeje,“ řekl tehdy mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

O strom se 13. července 2018 zastavil autobus také u Hraničních Petrovic. Výsledkem bylo jedenáct zraněných. Policisté obvinili třiašedesátiletého řidiče autobusu. 

Obžalovaní z požáru textilního skladu v Olomouci Radim Král (druhý zleva) a Mohamad Chaito (vpravo) se svými obhájci u Krajského soudu v Olomouci, 19. 6. 2019
Velký požár v Olomouci u soudu: msta mezi příbuznými?