„Dnes krátce před půl šestou odpoledne jsme na lince tísňového volání přijali informaci, že na železničním přejezdu mezi obcemi Dubčany a Odrlice došlo ke střetu osobního motorového vlaku, jedoucího ve směru na Litovel, s osobním vozidlem,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Řidič osobního auta z prozatím přesně nezjištěných příčin nedbal zvýšené opatrnosti a narazil do boku vlaku. „Podle prvotních informací se nehoda obešla bez zranění,“ uvedla policejní mluvčí.

Kromě personálu jeli v osobáku čtyři cestující. „Jak strojvedoucí, tak řidič osobního vozidla, se podrobili dechovým zkouškám, které vyloučily, že by řídili pod vlivem alkoholu,“ sdělila Vybíhalová.

Jak Olomouckému deníku potvrdily Drážní inspekce i Policie ČR, na stejném železničním přejezdu došlo ke střetu motoráku s autem i v pátek ráno. Na koleje vjela dodávka.

„Včera ráno došlo ke střetnutí osobního vlaku s dodávkou. Bez zranění. Škody se pohybovaly v řádu desítek tisíc korun,“ sdělil v sobotu večer Deníku mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. „Ano, jedná se o stejný železniční přejezd: 6680,“ potvrdil.

Škoda způsobená při sobotní nehodě byla podle mluvčího Drážní inspekce předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. „Bude se to ještě upřesňovat,“ uvedl Drápal.

Okolnosti obou dopravních nehod policisté, společně s pracovníky Drážní inspekce, zdokumentovali.

„Přejezd je zabezpečen pouze výstražnými kříži. Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích má řidič vozidla povinnost se přesvědčit, jestli se k přejezdu neblíží vlak,“ poukázal mluvčí inspekce.