Vše odehrálo vloni v červenci, díky zásahu libereckého řidiče se zraněným dostalo včas potřebné pomoci.

„Jel jsem se svým kamionem z Olomouce na Mohelnici, za mnou Nissan, když nás začal předjíždět jiný kamion. Jenže řidič Nissanu mě chtěl také předjet a před ten další kamion se do levého pruhu nacpal. kamion ho však smetl ze silnice,“ začal popis události, díky které získal jako první profesionální řidič v republice ocenění Český šofér, které od letošního roku uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci se sdružením ČESMAD, které organizuje silniční dopravce.

Jiří Kureš neváhal, své auto zastavil a běžel na pomoc osádce osobního vozu. V té seděl poraněný řidič, dvě dívky a patnáctiletý chlapec.

„Osmiletá holčička stále plakala a byla v šoku. Ona, řidič–otec a starší dívka byli vcelku vpořádku, ale v autě zůstal zaklíněný patnáctiletý chlapec. Společně s otcem se nám ho podařilo vytáhnout, přičemž já jsem chlapci fixoval hlavu, protože hrozilo poranění páteře míchy,“ pokračuje Jiří Kureš, který poskytl chlapci téměř profesionální po­moc.

„Shodou okolností Jiří Kureš totiž jezdil sed, let u liberecké záchranky se sanitkou,“ vysvětlil Václav Bálek, tiskový mluvčí České pojišťovny.

„Chceme ukázat, že kamioňáci nezpůsobují jen potíže na silnicích, jak se může v očích veřejnosti zdát, ale že profesionální řidiič jsou i co platní na silnicích,“ uvedl důvod ocenění Český šofér zástupce ČESMADu, Martin Felix.