Honda, za jejímž volantem seděl třiapadesátiletý Polák, jela ve středu o půl desáté večer směrem z Ostravy do Olomouce. Na D35 poblíž olomoucké městské části Nedvězí šofér havaroval.

„Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, nezvládl řízení a vyjel mimo silnici, kde se s vozidlem převrátil," informoval mluvčí policie Josef Bednařík.

Čtyři lidé při bouračce utrpěli zranění. „Jednalo se o dva muže a dvě ženy," upřesnil mluvčí. Vzápětí doplnil, že škody dosáhly 80 tisíc korun. Policisté celou událost momentálně vyšetřují.

Nehody zemědělců si vyžádaly zásah záchranky

Řidič nakladače se pokoušel na silnici v Norberčanech na Olomoucku vyhnout ve čtvrtek dopoledne autu, které jelo v protisměru. Jenomže najel tak blízko ke krajnici, že se s ním utrhla. Stroj i se svým šoférem skončil v potoce.

„Posádka záchranářů u pacienta provedla komplexní vyšetření, následně jej imobilizovala pomocí speciálních fixačních pomůcek. Poté pětapadesátiletého zraněného muže zdravotníci převezli se zhmožděninami dolní části zad a pánve na oddělení traumatologie Nemocnice ve Šternberku," sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Nešlo o jediný problém, do něhož se zemědělci na Olomoucku dostali. Traktor se ve čtvrtek po poledni v obci Daskabát střetl s nákladním autem. „Po nehodě zůstal traktor převrácený na boku," řekl Zdeněk Hošák.

V tomto případě byl třiatřicetiletý muž při vědomí, ale stěžoval si na bolest hlavy a ucha. Po bezprostřední zdravotní prohlídce a nasazení krčního límce jej záchranka odvezla do Vojenské nemocnice v Olomouci.