„Jeho zranění jsou v rozsahu od pohmožděnin až po tržné rány a doba léčení nebyla přesně ustanovena. V nemocnici lékaři odebrali muži krev kvůli zjištění hladiny alkoholu v krvi,“ upřesnila přerovská policejní mluvčí.

Podle přímého svědka celé události Mariana Nechuty měl pád souvislost s předchozími bujarými oslavami v obci.

„Bylo pálení čarodějnic, a tak jsme se s přáteli trochu posilnili. Šli jsme se projít kolem skály a najednou kamaráda napadlo, že vyleze nahoru. Říkal jsem, ať tam neleze, ale nedal si říct. Vystoupal asi deset metrů, uklouzla mu noha a pak se zřítil dolů,“ popsal dramatické okamžiky jeden ze svědků Marian Nechuta. Podle jeho slov přivolal jiný z přítomných na místo záchranku.

Na Přerovsku to se jednalo během oslav pálení čarodějnic o ojedinělý incident a jak potvrdili zdejší hasiči, byl průběh noci v jiných obcích poklidný. „Vyjížděli jsme pouze k menším dopravním nehodám, k žádnému požáru v souvislosti s pálením čarodějnic nedošlo,“ uvedl operační důstojník přerovských hasičů.

Podle zástupce ředitele Hasičského záchranného sboru Jaroslava Symerského je to dáno i tím, že na oslavy pálení čarodějnic v posledních letech dohlížejí v obcích dobrovolní hasiči.

„Vatry v obcích mají hasiči pod kontrolou a když oslavy skončí, sami je uhasí. Dohlížejí i na to, aby byl oheň v bezpečné vzdálenosti od lesa a provádějí jiná opatření. Mnohem větší riziko požáru je, když je pálení čarodějnic v režii soukromých osob, které na pravidla bezpečnosti nedbají,“ dodal Symerský.

Klidnou službu měli také lékaři z chirurgické ambulance přerovské nemocnice a ze záchytné stanice Vojenské nemocnice v Olomouci, kam se svážejí opilci z celého přerovského regionu.

„Je klid, nedá se říci, že bychom zaznamenali nějaký zvýšený nápor opilců,“ uvedl jeden z lékařů na záchytce. Větší výtržnosti nezaznamenali ani strážníci Městské policie v Přerově.