Po sobotním střetu nákladního vlaku s posunovací lokomotivou byla trať na Přerov zcela zastavena.

Jednu kolej se podařilo zprovoznit v neděli odpoledne a o den později už pro elektrifikovanou dopravu fungovala i druhá kolej.

„Tu jsme zprovoznili v pondělí pět minut po páté odpoledne. V současnosti je v tomto místě omezená doprava na 30 kilometrů v hodině. Zpoždění jsou naprosto minimální,“ sdělil v úterý mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla.

„Opravy pokračují a do konce příštího týdne by mělo být vše opraveno,“ dodal Halla.

Příčiny nehody jsou zatím v šetření. Inspektoři drážní inspekce zkoumají, proč posunující lokomotiva nezastavila. Zjišťují, zda to způsobila technická závada nebo chyba strojvedoucího.

„Vyslechneme strojvůdce a také proběhne důkladná kontrola lokomotivy,“ sdělil k probíhajícímu vyšetřování Kučera.

K nehodě došlo v sobotu 3. července po jedné hodině odpoledne. Při srážce nákladního vlaku s posunovací lokomotivou, která táhla prázdné osobní vagóny, nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Odhady hovoří o škodě 5,6 milionu korun. Největší škoda je na sedmi vykolejených nákladních vagónech. „Zde jsme škodu vyčíslili na dva a půl milionu,“ uvedl Kučera.

Na kolejích je škoda jeden a půl milionu, na posunovací lokomotivě a jednom vykolejeném osobním vagónu je škoda milion. Půl milionu bude stát oprava troleje a systému ohřevu výhybek a stotisícová škoda je za zničené návěstidlo.