"V pátek nás zastihla opravdu smutná zpráva. Zcela nečekaně nás totiž opustil náš dlouholetý příslušník, kolega a hlavně kamarád Stanislav Lánský. Už od roku 2011 Standa působil jako náčelník tělesné výchovy praporu a staral se o naši fyzickou zdatnost," visí na facebooku 102. průzkumného praporu Prostějov.

Pláž U vrbiček na plumlovské přehradě.
Tragédie na přehradě: U vrbiček marně oživovali tonoucího

Stanislav Lánský byl instruktorem boje z blízka a instruktor vojenského plavání. "Ve svých třiapadesáti letech stále aktivní výsadkář, především ale sportovec tělem i duší, kterého jste mohli běžně vidět i v zimě plavat na olomouckém jezeru Poděbrady nebo i za těch nejrozličnějších klimatických podmínek jet ráno na kole z Olomouce do zaměstnání a odpoledne zpět," píše se dále na Facebooku praporu.

Neúspěšná resuscitace

Co bylo příčinou smrti se stále neví. Tonoucího muže vytáhli na břeh hasiči a přímo na místě prováděl resustitaci lékař záchranné služby.

"Resustitace se bohužel nepodařila. Lékař musel konstatovat úmrtí, pacient byl bohužel ve vodě již delší dobu," informovala mluvčí krajských záchranářů Lucie Mikisková s tím, že důvod úmrtí odhalí až pitva.