Tříhodinové hledání, kterého se zúčastnili krajští hasičští záchranáři a policejní potápěči, potvrdilo smrt utonutím.

"Včera ve večerních hodinách jsme na linku 158 přijali oznámení o třiceti čtyřletém muži, který si šel zaplavat do Podhradského rybníka v Plumlově a nevrátil se na břeh," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté ihned vyjeli na místo, kde proběhlo šetření a následně i pátrání.

"Asi po třech hodinách intenzivního pátrání bylo nalezeno a vytaženo z vody tělo policejními potápěči, kteří úzce spolupracovali s kolegy z Hasičského záchranného sboru, bohužel již bez známek života."

Tělo našli ve výpusti

Tragédie se začala odehrávat okolo dvacáté hodiny večerní. Podvečerní jarní pohoda podpořená přemírou alkoholu, přivedla několik chlapů na nápad jít si zaplavat.

Jeden z nich Adam se ale už na břeh nevrátil.

Deníku se podařilo zjistit, že usilovné pátrání potvrdilo smutný rezultát. Okolo půl jedenácté večer bylo nalezeno bezvládné tělo u výpusti rybníka. Utonulý byl zaklíněn pod kořeny stromů a kameny, takže ho museli vyprostit až policejní potápěči. To se jim podařilo až hodinu po půlnoci.

"Okolnosti výše popsané nešťastné události jsou nadále v šetření a u zemřelého muže byla nařízena soudní pitva," uzavřela policejní mluvčí Miluše Zajícová.