Motorista na sebe upozornil policisty jízdou se zhaslými světly na jedné z vedlejších silnic v Jeseníku. V okamžiku, kdy se ho pokusili zkontrolovat, vyrazil do hor.

Policistům se podezřelý vůz podařilo za Filipovicemi předjet a dokonce ho donutili zastavit. Ale jen na chvíli. Řidič totiž bleskurychle sešlápl pedál plynu, auto otočil a vyrazil nebezpečnou jízdou nazpět k Jeseníku.

„Policisté se na odlehlém místě rozhodli použít varovný výstřel, ale řidič na střelbu nereagoval,“ řekl jesenický policejní inspektor Jiří Černěnko.

Pirát silnic se rozhodně nehodlal vzdát. „Ve chvíli, kdy se policistům podařilo dostat vedle nebezpečného řidiče, ten strhnul řízení na policejní auto, které pak narazilo do svodidel. Na voze byla předběžně odhadnutá škoda na sto deset tisíc korun,“ uvedl Černěnko.

Chvíle, kdy se policisté vzpamatovávali z nárazu, řidič využil k tomu, aby beze stopy zmizel. Ujel tři sta metrů, na místě nechal auto a utekl do tmy. Policistům se jej zatím nepodařilo vypátrat. Zjistili ale majitele vozu, jehož Opel Kadet někdo v pátek ukradl v Šumperku.

S podobnými výtečníky mají zkušenosti i policisté na Šumpersku. Před časem policejní vůz například nabourala řidička v Zábřehu, která sedla za volant s hladinou přes 3,5 promile alkoholu.

Opilá řidička na hlavní silnici vjížděla tak zmateně, že způsobila kolizi dalších dvou aut. Jedním z nich byl policejní vůz.