"V sobotu 21. listopadu 2020 po dvacáté hodině jsme na lince tísňového volání přijali oznámení o pohřešování čtyřiasedmdesátiletého seniora z obce Dřevnovice na jihu Prostějovska. 

"Zoufalá oznamovatelka policistům uvedla, že její manžel odešel z domu na procházku s poníkem toho dne v patnáct hodin a ještě se nevrátil," informoval policejní mluvčí František Kořínek, s tím že muž chodí na procházky s poníkem běžně, ale většinou jen v okolí bydliště a dosud se vždy vrátil.

Rozjela se rozsáhlá pátrací akce.

"Vzhledem k věku pohřešovaného, s ním souvisejícím zdravotním stavem, a povětrnostním podmínkám policisté místně příslušného obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou okamžitě zorganizovali pátrací akci," popisoval František Kořínek.

Přijeli i psovodi. "Pátrací akce se kromě policistů územního odboru Prostějov zúčastnili také psovodi olomouckého krajského ředitelství a policisté Krajského ředitelství Jihomoravského kraje," doplnil policejní mluvčí.

Celá věc se začala rozplétat těsně za hranicemi Olomouckého kraje. Senior byl před jednadvacátou hodinou nalezen v silničním příkopu mezi Dřevnovicemi a sousedními Chválkovicemi na Hané.

"Nalezený muž odpovídal popisu pohřešovaného. Prvotní podezření, že se stal obětí dopravní nehody, se vyloučilo. Policistům sám sdělil, že do příkopu spadl poté, co byl oslněn protijedoucím vozidlem," komentuje František Kořínek a dodává: "Když se prokázalo, že se jedná o pohřešovaného muže, bylo pátrání odvoláno."

Dalším šetřením policisté zjistili, že vliv na pád muže do příkopu měl zřejmě také požitý alkohol. Provedenou dechovou zkouškou u zjevně opilého muže změřili hodnotu 1,8 promile alkoholu v dechu.

Třešničkou na dortu celého případu pak bylo zjištění, kam se poděl poník a kde muž přišel k alkoholu.

"Jak sám přiznal, koně vyměnil za láhev slivovice a tu potom vypil. Po vyšetření na místo přivolanými záchranáři byl muž vrácen k manželce a akce byla ukončena," uzavřel mluvčí Kořínek.