Nehoda se stala před čtvrteční půlnocí v Tovární ulici.

Na cestě mezi nádražím a hodolanskou křižovatkou vůz v levotočivé zatáčce pod nadjezdem přeskočil svodidla, otočil se na bok a zastavil se o zábradlí schodiště.

V tu dobu tam naštěstí nikdo nešel.

"Policisté u 28letého řidiče havarované Škody Fabie naměřili přes 2,7 promile alkoholu v dechu. Řidiče si převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Hmotná škoda je předběžně odhadována na 100 000 korun," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Šoféra nyní podezírají z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Dva mladí lidé v nemocnici

K jiné vážné nehodě vyjížděli policisté a záchranáři už odpoledne na silnici mezi Hněvotínem a Lutínem.

Kolem 16. hodiny tam mazda se dvěma mladými lidmi vrazila do stromu.

"Při nehodě došlo ke zranění 27letého řidiče a jeho 25leté spolujezdkyně. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou, hmotná škoda je v tuto chvíli odhadována na 155 000 korun." přiblížila mluvčí policie.

Opilý řidič kamionu trefil peugeot

Už v šest ráno policisté vyšetřovali v Olomouci nehodu, při které mohl hrát roli alkohol. 

Nákladní DAF se při přejíždění z levého pruhu v Lipenské ulici srazil s osobním peugeotem, který je v tu dobu v pravém pruhu. 

Nikomu se naštěstí nic nestalo, řidiči náklaďáku ale policisté naměřili přes jedno promile alkoholu v dechu. Zadrželi mu řidičák a zakázali další jízdu.