„Dvacetiletý řidič osobního auta značky Volvo S40 jel od Olomouce na Chomoutov, při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vyjel mimo vozovku, kde narazil bočně do tří stromů a převrátil se na střechu do příkopu,“ popsala nehodu olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.

Při nehodě řidič utrpěl lehčí zranění, o dva roky mladší spolujezdec však takové štěstí neměl.

„Řidič je na traumatologickém oddělení s lehčími zraněními, utrpěl otřes mozku a tržnou ránu na hlavě, v pondělí bude pravděpodobně propuštěný domů. Spolujezdce lékaři operovali, přivezli jej k nám s těžkým zraněním v oblasti páteře, stehna a hrudníku. Momentálně je stabilizovaný, nicméně je v umělém spánku, napojený na dýchací přístroje,“ informoval v neděli odpoledne mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant.

„U řidiče bylo dechovou zkouškou naměřeno 1,65 promile alkoholu v dechu. Škoda způsobená na vozidle a stromech byla vyčíslena na sto tisíc korun. Police zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedené trestné činy může mladíkovi hrozit až čtyři roky vězení nebo peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ doplnila mluvčí.