Nehoda se stala v sobotu po 17 hodině mezi Olšovcem a Potštátem na Hranicku. Jedenadvacetiletý mladík ve favoritu pravděpodobně nevěnoval pozornost řízení a u Boňkova vjel do protisměru. Kromě šoféra jelo podle policistů v autě dalších pět lidí, dva na předním a tři na zadních sedadlech.

„Řidič, aby zabránil čelnímu nárazu s protijedoucím Volkswagenem Passat, vjel na krajnici, dostal smyk, narazil bokem do protijedoucího auta a poté čelně narazil do stromu,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Pětačtyřicetiletý spolujezdec na předním sedadle na místě zemřel, osmnáctiletá dívka, která mu seděla na klíně, se zranila lehce.

S lehkým zraněněním vyvázli i ostatní spolucestující ve favoritu, včetně řidiče. Řidička protijedoucího passatu a její spolujezdec zraněni nebyli.

Dechová zkouška u řidiče odhalila přes jedno promile alkoholu.

"Mladík byl zadržen a umístěn do policejní cely, hrozí mu obvinění z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti,“ řekla policejní mluvčí.

Za tento trestný čin si mladík může odpykat až pět let za mřížemi. Celková škoda na obou vozidlech je čtyřicet tisíc korun. (tin)

Mladík za volantem zavinil smrt spolujezdce.