Na vozidlo křižující dálnici D 35 nedaleko Olomouce upozornil na policejní tísňové lince jeden z projíždějících motoristů.

Na místo hned vyrazily hlídky pohotovostního a eskortního oddělení krajského policejního ředitelství a obvodního oddělení Olomouc IV.

Policisté pak u kruhového objezdu v Pražské ulici zahlédli vozidlo odpovídající nahlášenému popisu.

„Otočilo se a vjelo do protisměru dálnice D35 ve směru z Ostravy. Za použití světelného a výstražného zvukového znamení jsme automobil zastavili. Kromě 30letého řidiče v něm seděl také spolujezdec, rovněž cizinec. Jeho totožnost zatím prověřujeme,“ řekla k případu policejní mluvčí Irena Urbánková.

Přes dvě promile

Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku, naměřili mu přes 2 promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil.

Lékařské vyšetření s odběrem krve odmítl a tak byl později převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Druhá hlídka zůstala na místě a zajistila odtah automobilu, aby netvořil překážku v silničním provozu.

„Při kontrole vozu jsme zjistili, že je na pravé straně poškozený. Zjišťujeme, kde k tomu došlo. Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Irena Urbánková.

Cizinec může být potrestán až rokem vězení, peněžitým trestem nebo zákazem řízení.