Na potácející se postavu, která později upadla na zem, upozornila přerovské strážníky telefonem obsluha čerpací stanice.

„Žena nejprve ležela na zemi vedle hlavní cesty, a potom se dopotácela až k čerpacím stojanům. Asi pětkrát upadla a nakonec zůstala ležet na zemi," popsal zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Silně opilá žena prý téměř nekomunikovala s okolím a nebyla schopna ovládat své pohyby ani tělesné funkce.

Při dechové zkoušce jí strážníci naměřili nejprve 3,13 promile, ale hladina alkoholu stále stoupala.

„Hlídka se rozhodla umístit ženu na záchytku, ale při vyšetření v nemocnici lékař zjistil, že k pravidelným dávkám lihoviny navíc užívá také léky na ředění krve. Obsah alkoholu v krvi byl tedy mnohem vyšší – a to 4,8 promile," upřesnil Miroslav Komínek.

Kvůli ohrožení života musela být proto hospitalizována v nemocnici.

Opilých žen na Přerovsku v posledních letech přibývá. Závislost na alkoholu se přitom netýká jen sociálně slabších, ale nevyhýbá se ani lidem s dobrými příjmy a postavením.

Například před čtyřmi lety otřásl Přerovem případ zubařky, která ordinovala namol opilá. Nadýchala 3,8 promile a skončila na záchytce.

Loni v listopadu zase městem hýbal případ opilé učitelky mateřské školky, která měla 1,6 promile alkoholu. Naštěstí ten den nepřišla do kontaktu s dětmi.