Nehoda se stala kolem půl třetí odpoledne v Šumperské ulici. Sedmačtyřicetiletá řidička seděla za volantem osobního automobilu značky Renault a jela směrem do centra města.

„Patrně se plně nevěnovala řízení. Narazila do před ní stojícího volkswagenu, jehož řidič dával po vyjetí z vedlejší ulice přednost chodci na přechodu. Po nárazu byl její vůz odhozen na levý bok, řidička nadýchala okolo tří promile alkoholu,“ informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Žena se při nehodě zranila, záchranáři ji převezli do šternberské nemocnice. Škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na sto tisíc korun.

Policie. Ilustrační foto
Zloděj pokousal ochranku prodejny. Kvůli filetům z lososa

O opilé řidiče nebyla ve středu na Uničovsku nouze. Dalšího hlídka zastavila hodinu před půlnocí v nedaleké Dlouhé Loučce za volantem vozu audi. Dvaadvacetiletý mladík z obce na Olomoucku nadýchal jednu a půl promile alkoholu.

Dvě hodiny po půlnoci se policejní kontrole nevyhnul ani devětadvacetiletý šofér ze Šumperska, který v tu dobu projížděl Uničovem. Přístroj ukázal hodnoty přesahující dvě promile.

„V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ upřesnila policejní mluvčí.