Pětapadesátiletý pracovník Obecního úřadu v Bělé pod Pradědem pracoval v úterý 28. července kolem desáté hodiny na opravě cyklostezky. Potřeboval zaparkovat multikáru, stroj zastavil v kopci.

„Přestože zařadil zpátečku a zadní kolo podložil kamenem, vůz se samovolně rozjel. Po ujetí přibližně sedmdesáti metrů srazil jednasedmdesátiletou důchodkyni, která zůstala zaklíněná pod multikárou,“ řekla k nehodě mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Ke zraněné ženě přijela sanitka, která ji převezla do Jesenické nemocnice. Po třech hodinách ale lékaři požádali o letecký transport do nemocnice v Olomouci.

„Pacientka si stěžovala na bolesti břicha a zad. Po deseti minutách po naložení do vrtulníku došlo k zástavě. Resuscitovali jsme ji, ale bohužel jsme resuscitaci museli ukončit jako neúspěšnou. Jednalo se zřejmě o krvácení do dutiny břišní, ale přesnou příčinu určí pitva,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.

V Bělé pod Pradědem jsou z tragédie, kterou způsobila souhra náhod, zdrcení. „Žena si povídala se sousedem, když se multikára rozjela. Ten stačil uskočit, ona ne. Stačily dva kroky bokem a nic se nemuselo stát,“ řekl starosta Bělé pod Pradědem Miroslav Kružík (nez.).

Řidiči multikáry doporučil, aby si vzal volno. „Celou situaci snáší velmi těžce. Je to tragédie. Byl před zhroucením, ale volno odmítl. Ve středu přišel do práce. Řekl, že musí pracovat, aby na celou věc nemyslel, jinak by se zbláznil,“ dodal Kružík.

Jak mohlo dojít k nehodě, to si neumí vysvětlit. „Vozidlo bylo zajištěno pro potřeby dalšího zkoumání,“ řekla k případu mluvčí policie.