Olomoučtí hasiči vyjížděli po čtvrté hodině ráno. "V zúžení u rekonstrukce dálničního mostu prorazil kamion betonové hrazení a blokuje jízdní pruhy ve směru na Mohelnici," uvedl mluvčí krajských hasičů Josef Koláček. Profesionální jednotka z Olomouce přečerpala z nádrže kamionu pohonné  hmoty a místo nehody zajistila.

"Devětapadesátiletý řidič nákladní soupravy před místem zúžení nepřizpůsobil rychlost vozidla, prorazil dopravní značení a betonová svodidla, na kterých zůstal s tahačem zaklíněný," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu.

Milionová škoda

Nehoda se obešla bez zranění. Policisté odhadli škodu celkem na 1 milion 845 tisíc korun. Z toho 1 milion na tahači, 20 tisíc na návěsu a 825 tisíc korun na dopravním značení a svodidlech.

Dálnice byla po odstranění následků nehody nákladního vozidla deset minut po jedenácté hodině plně zprovozněna. "Přesto apelujeme na řidiče, aby z důvodu plánované opravy v tomto úseku při jízdě věnovali zvýšenou pozornost a v pořádku dojeli do cíle," uzavřel Hejtman.