Dvě dívky a tři chlapce vyprostili hasiči. Podle záchranářů utrpěli lehčí zranění, řidička středně těžké. Podle dostupných informací se auto střetlo se zvěří.

„Všechny jsme museli postupně vyprostit za pomocí hydraulických nástrojů ze dvou zásahových vozů,“ popisovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

„Na páteřních deskách s krčními límci jsme osoby vytáhli ven. Využili jsme rozpínací válec, abychom se k jednomu zraněnému dostali, protože byl ve vozidle zaklíněn komplikovaně,“ sdělila.Zraněné předali hasiči do péče přivolané zdravotnické záchranné službě.

Podle její mluvčí Lucie Mikiskové utrpěli lehká zranění. „Zejména pohmoždění zad, krční páteře a horní končetiny. Řidička vozidla ovšem utrpěla středně těžké zranění a to zlomeninu stehenní kosti. Ve stabilizovaném stavu však byla převezena lékařskou posádkou do Fakultní nemocnice Olomouc na traumacentrum v rámci oddělení urgentního příjmu,“ informovala Mikisková.

K nehodě došlo podle policie před třetí hodinou ráno na silnici III/3732 v katastru obce Cholina. Ve směru na Odrlice v levotočivé zatáčce v klesání dostala řidička s vozem smyk, vůz se přetočil přes střechu a narazil do vzrostlého stromu.

„Řidička se podrobila dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídila pod vlivem alkoholu. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jsou předmětem dalšího šetření,“ sdělila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Podle prvotních informací se mělo auto střetnout se zvěří a poté sjelo ze silnice a narazilo do stromu.