Šoféři v pátek odpoledne nezvládali jízdu na zasněžených silnicích, jejich auta končila v příkopu nebo na střeše.

Hasiči měli plné ruce práce s vyprošťováním havarovaných aut a záchranka převezla do nemocnice několik zraněných.

„Bourat se začalo už před třetí hodinou odpoledne a za pouhou hodinu došlo k osmi nehodám. Při havárii osobního auta v Kojetíně utrpěli lehké zranění dva lidé, další nehody se staly v Želatovicích a ve Vlkoši na Přerovsku,“ popsala krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Na dálnici D35, v Paloníně a u Bílé Lhoty, došlo ke dvěma dalším nehodám.

„U Bílé Lhoty se lehce zranili tři lidé, v Paloníně byli dva zranění, z toho jeden těžce,“ přiblížila Lucie Balážová s tím, že nehody na dálnici D 35 omezují dopravu.

Další auto havarovalo za sjezdem z dálnice u obce Křelov-Břuchotín, hasiči zasahovali i při nehodě u Dubicka na Šumpersku.

Autobus v příkopu

Jízdu na zasněženém povrchu vozovky nezvládl před pátou hodinou odpoledne linkový autobus, který sjel u Hrabišína na Šumpersku do příkopy, a než na místo dorazily hasičské jednotky, tak zde podobným způsobem havarovaly další dva vozy.

„Kolize se obešly bez zranění osob. V autobuse cestovali dva lidé, které místní jednotka dopravila do nejbližší obce. Jedno osobní auto jsme pomocí navijáku našeho technického speciálu dostali zpět na silnici. Autobus vyprostí speciální těžká technika,“ popsala krajská mluvčí hasičů.

Hasiči u nehod poskytovali první pomoc a asistovali zdravotnické záchranné službě při ošetření a transportu pacientů do sanitek.

„Zajistili jsme místo proti vzniku požáru, a pokud bylo třeba, tak jsme se postarali o uniklé provozní kapaliny,“ dodala krajská mluvčí hasičů.